FAQ

 

 

1. Jak zprovoznit Lopifit?

Stačí pouze otočit klíčem v baterii, a asi 2 vteřiny držet tlačítko "M" (Menu) na tachometru. Pokud se rozsvítí jeho displej, můžete si být jisti, že jste to zvládli na výbornou!


2. Jak zastavit Lopifit?

Lopifit má dvě ruční brzdy. Při zmáčknutí kterékoliv z nich se zastaví motor a také chodící pás.


3. Kolik převodových stupňů má pás Lopifitu?

Automatická převodovka Nexus má 6 převodových stupňů, chodící pás má 3 rychlostní stupně, které jsou úměrné rychlosti Lopifitu. Displej na řídítkách vám jednoduše prozradí jaká rychlost je zařazena, a jakou rychlostí jedete.


4. Jak si poradí Lopifit v kopcích /v terénu?

Jede i do kopce? Musím běžet na pásu když jedu z kopce?


Na cestě do kopce můžete použít 6 stupňový převod, a na cestě dolů je možné pás zastavit a využít setrvačnosti. Nezapomeňte použít brzdy! 
Lopifit je určen primárně pro jízdu na zpevněných komunikacích. Také vzhledem k jeho délce není vhodné používat jej pro jízdu na povrchu s náhlými terénními zlomy (les, lomy, teréní závodní trasy, apod.)

Lopifit zvládá převýšení do 12%. Při velkém převýšení zpomalí (Záleží i na váze jezdce a nákladu a stavu baterie, např. 12% stoupání s 80-90 kg jezdcem, rychlost cca 5-9 km/hod). Většinu cyklistických tras a silnic tedy zvládá s přehledem. :-)


5. Je možné s Lopifitem couvat?

Je nám líto, ale na MoonWalk byl expert pouze Michael Jackson. ;-)


6. Jak jede Lopifit na otevřené silnici?

Chodící kolo má robustní a vyváženou základnu. Pokud budou na cestě malé hrboly či kamínky, přenesete se přes ně stejně jako s běžným bicyklem.


7. Nebude mi klouzat noha na pásu při vlhku či dešti?

Ne, nebude. Pryž chodícího pásu má protiskluzovou strukturu, která zabraňuje sklouznutí z kola.


8. Má moje velikost vliv na to zda mohu Lopifit používat?

Chodící část Lopifitu je 90 cm dlouhá. Kolo je vhodné pro všechny. Děti do 10 let mohou používat Lopifit pouze pod dohledem osoby starší 15 let.


9. Je těžké s Lopifitem zatáčet?

Vzhledem ke svým rozměrům (délka 220 cm, šířka 42 cm, výška řidítek 120 cm) vyžaduje Lopifit větší prostor pro otáčení. Přesto není jízda ani zatáčení s ním o mnoho těží než jízda na kole.


10. Jaká je nosnost a váha Lopifitu?

Nosnost 136kg, váha 55 kg.

 

Údržba


10. Jaké záruky nabízíte?

Záruční doba je 24 měsíců, s výjimkami, které stanoví příslušný zákon. Součásti elektrokola jako jsou žárovky, brzdové špalky, duše, pláště, řetězy, lanka a kabeláž jsou považovány za spotřební materiál. Jako takové mohou být reklamovány nejpozději do 14 dnů od zakoupení (převzetí) výrobku. V případě potřeby výměny lze tyto součásti zakoupit v našem eshopu.

Záruka na ty části baterie, které nejsou citlivé na neodborné zacházení uživatele – tedy obal baterie, elektronika (BMS), nabíječka jsou kryty standardní zárukou v délce 24 měsíců. Chemická část baterie – tedy aku-packy mají omezenou záruku na 6 měsíců 


11. Mohu si nechat opravit Lopifit v některé z místních opraven kol?

Všechny části Lopifitu (kromě rámu) jsou obecně používány i v běžných jízdních kolech, jejich výměna je tedy velice jednoduchá a pokud nespadá poškozená součástka pod záruku, můžete ji jednoduše koupit v našem e-shopu a nechat si ji ve Vašem obchodě vyměnit. Pouze rám je vyroben na míru.


12. Budu li mít defekt na duši, mohu si ji opravit sám, nebo musím vyhledat pomoc profesionála?

Oprava či výměna duše je jednoduchá stejně jako na běžném jízdním kole.

 


13. Je třeba provádět na Lopifitu nějakou pravidelnou údržbu? Jak je náročná?

O Lopifit je dobré se starat. Nevyžaduje ale žádnou nákladnější, či rozsáhlejší údržbu, než klasické jízdní kolo. Je třeba jednou za 2 roky natlačit rochu vazeliiny do maznic brzd (viz manuál) a cca po prvních 3 měsících provozu přitáhnout hnací řetězy. Dobré je občas kontrolovat tlak v pneu. Samozřejmě udržovat Lopifit v čistotě a v suchu, aby Vám dlouho a spolehlivě sloužil.

 

Motor/baterie


14. Mohu připojit k eletrickému motoru i jnou baterii?

Ano, pokud má stejné specifikace a stejný konektor.


15. Mohu přizpůsobit elektrický motor, nebo jej učinit rychlejším?

Ne, to není dovoleno a v případě takto nepovolené úpravy přicházíte o záruku.


16. Jakou vzdálenost Lopifit ujede?

Okruh je mezi 40 - 60 km (záleží to na mnoha proměnlivých faktorech). Displej má políčko, které vám ukáže stav baterie.


17. Je motor chráněn proti přetížení?

Ano, ve výjimečných případech (extrémní stoupání s velkou zátěží) se může stát, že se motor vypne a Lopifit se zastaví. V takovém případě Lopifit vypněte, vyčkejte pár minut a poté znovu Lopifit zapněte.

Jiné


18. Musím mít helmu při jízdě na Lopifitu?

Tato skutečnost je závislé od zákona o provozu na pozemích komunikacích. Jezdci od 15 let výše tedy v ČR helmu používat nemusí.

19. Jak rychle Lopifit jede?

Lopifit má 6-ti rychlostní převodovku a může jet rychlostí až 25 km/h (omezeno dle zákona o provozu na pozemních komunikacích) Z kopce jede pochopitelně i rychleji, pokud mu to ovšem dovolíte. :-)


20. Mohu na Lopifit namontovat i jiná kola, např. pro jízdu offroad?

Ano, Lopifit se pak lépe vyrovnává s nerovnostmi terénu (kamenné dlažby, apod.) Je možné, že se zanedbatelně sníží výkon.


21. Jaká je minimální a maximální výška pro jízdu na Lopifitu?

Minimum: 1.40m
Maximum: 2.15m


22. Zasíláte Lopifit smontovaný? Je k němu český manuál? 

Lopifit doručujeme z 90% smontovaný. Pro posledních 10% použijte čeký manuál k uchycení předního kola a řidítek (Ke stažení na našich webových stránkách ZDE.) Velikost zásilky 181cm x 45cm x 84cm, váha je 60 kg.


23. Mohu vyndat baterii z kola když ji budu chtít nabít? Jak dlouho se nabíjí?

Ano. Doba nabíjení je 4-10 hodin, dle aktuálního stavu baterie.
Při běžném provozu (domov-práce-domov) cca 5-10 km denně, stačí baterii Lopifitu nabíjet 1x týdně.

Vyhledávání podle parametrů
Vašemu vyhledávání neodpovídají žádné produkty